Start arrow Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia - 23.IV.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Adam
31.03.2017.

O g ł o s z e n i a    p a r a f i a l n e

Niedziela Miłosierdzia - 23.IV.2017 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. W parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo odpust.

2.  Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili – przeniesioną  uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 17.oo i 18.oo.
W parafii dziekańskiej odpust.

* We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

3.  Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła.

4. W najbliższą sobotę 29 IV, po mszy św. wieczornej ok. 19.oo odbędzie się wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Wieczór wypełni śpiew połączony ze świadectwami wiary. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Mocni w Duchu z Łodzi oraz Wieczernik Miłosierdzia z Nidzicy.                      Zapraszamy do żywej i radosnej modlitwy.

6. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek 15.oo – 16.oo.

*W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Zbiórka będzie wyrazem naszej solidarności z narodem syryjskim. , szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Fundusze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska potrzebującym.

Zmieniony ( 24.04.2017. )