parafianidzica@wp.pl
13-100 Nidzica
ul. Żwirowa 4
tel/fax  0896252605

nr konta parafialnego:
91 8834 0009 2001 0000 0446 0001

 

 
Start arrow Ogłoszenia parafialne arrow Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła - 23.VII.2017 r.
Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła - 23.VII.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Adam   
31.03.2017.

             O g ł o s z e n i a    p a r a f i a l n e                       

17 Niedziela Zwykła – 23.VII.2017 r.

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o zgodę i trzeźwość naszego narodu. Widzimy jak tej zgody dziś nam potrzeba dlatego módlmy się za naszą Ojczyznę.

2. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

3. We wtorek, 1 VIII w kościele dziekańskim  o godz. 13.oo, będzie msza św. i po niej wyruszy na trasę Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę grupa Sasinia - Nidzica. Otoczmy pielgrzymujących swoją modlitwą. Plecaki można zdawać w poniedziałek w salce katechetycznej przy bibliotece parafialnej w godz. 12 – 17. Na spotkanie z Pielgrzymami w Częstochowie wyjedzie z Nidzicy autokar. Wyjazd  w sobotę 12 VIII o godz. 3. Zapisy w parafii dziekańskiej. Dzisiaj, na godz. 19.oo,  Ks. Paweł zaprasza do salki katechetycznej na spotkanie chętnych na pielgrzymkę.

4. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św, szczególnie w czwartek i piątek od godz. 17.oo. W czwartek i sobotę o 17.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Już dzisiaj informujemy, że Ks. Arcybiskup Józef Górzyński na  niedzielę  2 IX  zaprasza do Gietrzwałdu młodzież naszej Archidiecezji (plakaty w gablocie). Będziemy organizowali wyjazd z naszej parafii. Za tydzień zbiórka do puszki na ten cel za tydzień.

7. Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek, wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; we wtorek, wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek, wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Można go nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Jest w nim wiele ciekawych artykułów, między innymi: o ewangelizacji na ulicach podejmowanych przez Wspólnoty z Ruchu Światło-Życie; a także informacje z Kościoła Warmińskiego.

9. Kancelaria parafialna czynna w piątek od 16.oo do 17.oo 

  Solenizantom i jubilatom, parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy  w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.


Zmieniony ( 31.07.2017. )
 
(C) 2006-2017 Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy