parafianidzica@wp.pl
13-100 Nidzica
ul. Żwirowa 4
tel/fax  0896252605

nr konta parafialnego:
91 8834 0009 2001 0000 0446 0001

 

 
Start arrow Ogłoszenia parafialne arrow Ogłoszenia parafialne 22 Niedziela Zwykła - 02.09.2018r.
Ogłoszenia parafialne 22 Niedziela Zwykła - 02.09.2018r. PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Adam   
26.01.2018.

             O g ł o s z e n i a    p a r a f i a l n e                       

  22 Niedziela Zwykła - 02.09. 2018r.
 
* Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. 
* Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezję Warmińską.
 
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca - Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.oo pragniemy wypraszać Boże błogosławieństwo, dar mądrości oraz opiekę Niepokalanej dla uczniów, nauczycieli katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Na zakończenie wszystkim uczniom indywidualnie pobłogosławimy.

* Przypominamy: we wtorek nowenna ku czci Naszej Patronki, w środę  nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w czwartek od 17.oo Adoracja oraz w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa odprawiamy po mszy św. o 17.oo, czyli o 17.3o

* Chrzty będą w przyszłą niedzielę 9 IX o godz. 10.oo - należy zgłosić w kancelarii.

* W I czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:oo będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wcześniej, o godz.17.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
* W I piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź przed Mszą św. o godz. 10:oo i 18:oo. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu I piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
 
* W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. 
* KANCELARIA  PARAFIALNA  CZYNNA  W  PIĄTEK   15.oo - 16.oo
* W sobotę 8 września odbędą się Dożynki Gminne. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11:oo w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego, następnie przemarsz Korowodu na Stadion Miejski w Nidzicy i dalszy ciąg uroczystości.
* UROCZYSTOŚCI  ODPUSTOWE  W  GIETRZWAŁDZIE -  Przyjmujemy zapisy na wyjazd na odpust do Gietrzwałdu, w niedzielę 9 września o godz. 8.oo, koszt 15 zł. 
 
 * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego można nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest w nim m. in. artykuł „NIE TYLKO BIBLIA, czyli o Kościele, który jest żywym organizmem.”
* Grupa AA “Odrodzenie” zaprasza na mityng otwarty z okazji 29 rocznicy grupy w sob. 8 IX: o godz. 19.oo w k-le dziekańskim Msza św., w sali rycerskiej dalsza część.
* Nowa tura kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się 15 IX o godz. 18.oo w parafii  Miłosierdzia Bożego.
 
* W piątek 28 IX o godz. 18.oo w naszej parafii rozpoczynamy kurs Alfa

Solenizantom i jubilatom, parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy  w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.


Zmieniony ( 02.09.2018. )
 
(C) 2006-2018 Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy