parafianidzica@wp.pl
13-100 Nidzica
ul. Żwirowa 4
tel/fax  0896252605

nr konta parafialnego:
91 8834 0009 2001 0000 0446 0001

 

 
Start arrow Ogłoszenia parafialne arrow Ogłoszenia parafialne I NIEDZIELA Wielkiego Postu - 18.02. 2018r.
Ogłoszenia parafialne I NIEDZIELA Wielkiego Postu - 18.02. 2018r. PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Adam   
26.01.2018.

             O g ł o s z e n i a    p a r a f i a l n e                       

   I NIEDZIELA Wielkiego Postu - 18.02. 2019r.
 

* Taca na utrzymanie kościoła. Puszka na duszpasterstwo dzieci i młodzieży
 
1.Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.  Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz o pokój na świecie.

* Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.. 

*Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W piątki Wielkiego Postu – D r o g a  K r z y ż o w a:  dla dzieci i młodzieży o godz. 17.20, dla dorosłych po mszy o 18.oo.  Natomiast  G o r z k i e  Ż a l e  z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.10, po tym nabożeństwie – Msza Św.

2. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu, to niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na misje.
 
* POMOC  DLA  MISJII  W  AFRYCE - akcja Kapucynów  "pączek dla Afryki"
Bóg zapłać tym, którzy już włączyli się w akcję misyjną "pączek dla Afryki". Można jeszcze to zrobić w niektórych sklepach oraz cukierni. Podziel się tym, co lubisz! Dokładne inf na stronie zgromadzenia www.paczek.kapucyni.pl
 
* W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.oo spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 
* W sobotę, 17 lutego o godz. 18.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w sali rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
* W najbliższą środę o 18.30 w ramach przygotowania do Bierzmowania z młodzieżą rozpoczynamy cykl spotkań (kurs Alfa).
 
* Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim pierwsze rozważanie poświęcone spowiedzi oparte na  wskazaniach św. Ojca Pio, a także ciekawy artykuł o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego.                Jest także  Mały Gość, a w nim obrazek ze św. Ojcem Pio i jego radami, jak dobrze  się spowiadać.
* Bóg zapłać Pani Helence za zmianą obrusów w kościele.
 
 * W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Zofię Dudek (ur.1918r) z ul. Narutowicza                  "Wieczny odpoczynek (...).  

Solenizantom i jubilatom, parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy  w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.


Zmieniony ( 19.02.2018. )
 
(C) 2006-2018 Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy