parafianidzica@wp.pl
13-100 Nidzica
ul. Żwirowa 4
tel/fax  0896252605

nr konta parafialnego:
91 8834 0009 2001 0000 0446 0001

 

 
Start arrow Ogłoszenia parafialne arrow Ogłoszenia parafialne 28 Niedziela Zwykła - 15.X.2017 r.
Ogłoszenia parafialne 28 Niedziela Zwykła - 15.X.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Adam   
31.03.2017.

             O g ł o s z e n i a    p a r a f i a l n e                       

28 Niedziela Zwykła – 15.X.2017 r.

1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca: dzisiaj o godz. 18.oo, a w ciągu tygodnia o 17.3o. W środę różaniec prowadzą dzieci; w czwartek różaniec prowadzą rodzice w int. swoich dzieci (w tym tygodniu rodzice dzieci komunijnych); natomiast w piątek młodzież.

2.Dzisiaj w kościołach w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych. Również dzisiaj o godz. 16.oo na nidzickim zamku, przedstawiona zostanie, przygotowana przez Grupę Teatralną działającą przy parafii w Rozdrożu w reżyserii Ks. Strońskiego,  sztuka zatytułowana „Gość Oczekiwany”. Bilety będzie można nabyć przy wejściu na salę.

3. Zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w minioną niedzielę wyniosła ponad 1300 zł. Bóg zapłać!.

4. Za tydzień – „Niedziela Misyjna”. Naszą modlitwą i ofiarą składaną na tacę wesprzemy misje św.                                       Również w przyszłą niedzielę 22 X o godz. 18.3o Msza św. i Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

5. Pragniemy poinformować, że w przyszłą niedzielę 22 października o godz.15.oo odprawiona zostanie msza św. o zdrowie i potrzebne dla chorych i ich rodzin oraz o życie wieczne dla zmarłych w 2017 r. Podopiecznych Stacji Caritas w Nidzicy. Po mszy św. młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy oraz parafialny zespół „Sursum Corda” przedstawi montaż słowno-muzyczny.

6. * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego,  a w nim m. in. dni święte zamknięte. O handlowcach, którzy w niedzielę zamykają swoje sklepy.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są kartki na wypominki i Mszę św. gregoriańską za zmarłych na miesiąc listopad.

8. Rezerwujemy już terminy Mszy Świętych na nowy rok 2018.

* W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

Kancelaria parafialna czynna w piątek od 16.oo do 17.oo 

  Solenizantom i jubilatom, parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy  w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.


Zmieniony ( 15.10.2017. )
 
(C) 2006-2017 Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy