Start arrow Róże Różańcowe arrow Intencje do zmiany tajemnic różańcowych

Papieskie intencje

LIPIEC
Intencja ogólna:
Aby wszyscy więźniowie, a zwłaszcza ludzie młodzi, otrzymali niezbędną pomoc społeczeństwa i zdołali nadać nowy sens swemu życiu.
Intencja misyjna:
Aby na terenach misyjnych różne grupy etniczne i religijne żyły w pokoju i by razem budowały społeczeństwo, kierujące się wartościami ludzkimi i duchowymi.

SIERPIEŃ
Intencja ogólna:
Aby osieroconym dzieciom było zapewnione ludzkie i chrześcijańskie wychowanie.
Intencja misyjna:
Aby chrześcijanie byli świadomi swego powołania misyjnego w każdym środowisku i we wszelkich okolicznościach.

Intencja ogólna:
Aby wszyscy, którzy korzystają ze środków społecznego przekazu, czynili to w sposób świadomy i odpowiedzialny.
Intencja misyjna:
Aby dla całego ludu Bożego na terenach misyjnych formacja stała miała priorytetowe znaczenie.

Intencja ogólna:
Aby wiara wszystkich ochrzczonych dojrzewała i wyrażała się w jasnych, konsekwentnych i odważnych decyzjach życiowych.
Intencja misyjna:
Aby dzięki obchodom Światowego Dnia Misyjnego ożywił się wszędzie duch zaangażowania i współpracy.

Intencja ogólna
:
Aby na całym świecie położono kres wszelkim formom terroryzmu.
Intencja misyjna:
Aby dzięki połączonym wysiłkom ludzi wierzących i aktywnych członków społeczeństwa udało się usunąć nowe i stare przeszkody, uniemożliwiające rozwój kontynentu afrykańskiego.

Intencja ogólna
:
Aby Chrystus, cichy i pokornego serca, natchnął przywódców państw mądrością i odpowiedzialnością w sprawowaniu władzy.
Intencja misyjna:
Aby misjonarze na całym świecie z radością i z entuzjazmem przeżywali swoje powołanie, wiernie naśladując Chrystusa.