Kongres liturgicznej służby ołtarza PDF Drukuj Email
10.10.2006.
W dniach 11-16 września odbył się Ogólnopolski Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza w Poznaniu.
  Zorganizowany został przez Towarzystwo Chrystusowe Dla Polonii Zagranicznej w budynku seminarium. Z naszej parafii pojechaliśmy we czwórkę: Mateusz Budka, Paweł Sarbiewski, Przemek Burdyński i Jakub Szempliński. Było to już 4 spotkanie ministrantów i lektorów z całej Polski, (...)

(...) którego hasło przewodnie brzmiało „ Chrześcijanin człowiekiem nadziei”. Ogółem wszystkich ministrantów i lektorów było 60 w różnych przedziałach wiekowych (13-22 lat), z różnych regionów Polski. Każdy był przydzielony  do odpowiedniej grupy ze względu na wiek.

Dzień rozpoczynaliśmy Jutrznią, po której jedliśmy śniadanie w refektarzu. Po posiłku odbywały się konferencje wykładane przez ciekawych profesorów na temat służby przy ołtarzu. Dalszy czas to warsztaty prowadzone prze tamtejszych diakonów, które trwały około

3 godzin. Zajęcia kończyły się modlitwą w kaplicy seminaryjnej, po czy jedliśmy obiad. Popołudnie było poświęcone wycieczkom i zajęciom sportowym, np. wycieczka do Biskupina czy zwiedzanie Poznania, bądź nabożeństwom. Wieczorem spotykaliśmy się na Mszy świętej i po jej zakończeniu odbywała się kolacja. Przed snem był czas na obejrzenie ciekawych filmów, a nawet można było posłuchać seminaryjnego zespołu wokalno-muzycznego.

Nauczyliśmy się tam wielu nowych i  ciekawych rzeczy dotyczących posługiwania przy ołtarzu. Przekażemy je naszym kolegom ministrantom, aby służba przebiegała sprawniej i przejrzyściej. Wielkie wyrazy podziękowania należą się naszemu księdzu proboszczowi za to, że mogliśmy tam uczestniczyć.

Uczestnicy KLSO
  •  -Mateusz Budka
  •  -Paweł Sarbiewski
  •  -Przemek Burdyński