parafianidzica@wp.pl
13-100 Nidzica
ul. Żwirowa 4
tel/fax  0896252605

nr konta parafialnego:
91 8834 0009 2001 0000 0446 0001

 

 

Start
Kongres liturgicznej służby ołtarza PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Adam Turek   
10.10.2006.
W dniach 11-16 września odbył się Ogólnopolski Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza w Poznaniu.
  Zorganizowany został przez Towarzystwo Chrystusowe Dla Polonii Zagranicznej w budynku seminarium. Z naszej parafii pojechaliśmy we czwórkę: Mateusz Budka, Paweł Sarbiewski, Przemek Burdyński i Jakub Szempliński. Było to już 4 spotkanie ministrantów i lektorów z całej Polski, (...)

(...) którego hasło przewodnie brzmiało „ Chrześcijanin człowiekiem nadziei”. Ogółem wszystkich ministrantów i lektorów było 60 w różnych przedziałach wiekowych (13-22 lat), z różnych regionów Polski. Każdy był przydzielony  do odpowiedniej grupy ze względu na wiek.       

  Dzień rozpoczynaliśmy Jutrznią, po której jedliśmy śniadanie w refektarzu. Po posiłku odbywały się konferencje wykładane przez ciekawych profesorów na temat służby przy ołtarzu. Dalszy czas to warsztaty prowadzone prze tamtejszych diakonów, które trwały około

3 godzin. Zajęcia kończyły się modlitwą w kaplicy seminaryjnej, po czy jedliśmy obiad. Popołudnie było poświęcone wycieczkom i zajęciom sportowym, np. wycieczka do Biskupina czy zwiedzanie Poznania, bądź nabożeństwom. Wieczorem spotykaliśmy się na Mszy świętej i po jej zakończeniu odbywała się kolacja. Przed snem był czas na obejrzenie ciekawych filmów, a nawet można było posłuchać seminaryjnego zespołu wokalno-muzycznego.

   Nauczyliśmy się tam wielu nowych i  ciekawych rzeczy dotyczących posługiwania przy ołtarzu. Przekażemy je naszym kolegom ministrantom, aby służba przebiegała sprawniej i przejrzyściej. Wielkie wyrazy podziękowania należą się naszemu księdzu proboszczowi za to, że mogliśmy tam uczestniczyć.

Uczestnicy KLSO
  •  -Mateusz Budka 
  •  -Paweł Sarbiewski
  •  -Przemek Burdyński
  •  -Jakub Szempliński                                                zobacz zdjęcia
Zmieniony ( 14.10.2006. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

20 Stycznia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Dobiegniew, Fabian,
Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.

Gościmy

Statystyka

Użytkownicy: 768
Nowości: 295
Linki: 7
(C) 2006-2019 Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy