Nowi kandydaci na ministrantów PDF Drukuj Email
24.10.2006.
Nowi kandydaci na ministrantów
W niedzielę 22 października, podczas mszy św. o godz. 12.00 grupa 10 chłopców, została uroczyście przyjęta do grona kandydatów na ministrantów. Obrzęd ten rozpoczął się zaraz po kazaniu. Chłopcy zostali wywołani na środek kościoła, przed ołtarz. (...)
(...)  Ks. Proboszcz zwrócił się najpierw do rodziców, prosząc o współpracę i pomoc, w trosce o rozwój intelektualny i duchowy chłopców. Następnie w imieniu kandydatów, starszy kolega Mateusz odczytał modlitwę:

Panie Jezu Chryste!/ Ty wołasz nas do służby liturgicznej./ Spójrz na dobre nasze chęci./ Umacniaj naszą wolę./ Zachowaj od zniechęcenia./ Szczególnie prosimy Cię Panie Jezu,/ pomnażaj naszą pobożność/ i strzeż nas przed lenistwem./ Pobłogosław naszym Rodzicom i Wychowawcom, / aby dopomogli nam, dobrze przygotować się/ do pełnienia zaszczytnej służby przy ołtarzu./ św. Dominiku/ patronie Służby Liturgicznej,/ módl się za nami./ Amen.

Po tej modlitwie chłopcy klęcząc, otrzymali specjalne błogosławieństwo na czas swojej kandydatury: Boże, od którego pochodzą wszystkie prawe zamiary i święte pragnienia  (...)   Wspomóż ich teraz swoją łaską, prowadź w nich dzieło, które Sam rozpocząłeś i nie dopuść, aby kiedykolwiek odwrócili się od Ciebie. Pobłogosław † im na czas kandydatury, do której ich dopuszczamy na większą Twoją chwałę.   Amen

Następnie nowe komeżki zostały poświęcone i rodzice pomogli je założyć. Ks. Proboszcz zwrócił się do chłopców, aby te białe komeżki przypominały im białą szatę chrztu św., na którym zostali wezwani do naśladowania Chrystusa. Od tej mszy św. chłopcy, jako kandydaci odbędą jeszcze krótki okres przygotowania do ministrantury.

Oto lista kandydatów na ministrantów:

1. JAKIMOW Tymek
  2. LIPSKI Robert
  3. MAKUTUNOWICZ Rafał
  4. PIETROWICZ Darek
  5. PŁOSKI Dominik
  6. ROSOLIŃSKI Patryk
  7. Rudziński Jakub
  8. SOBNICKI Daniel
  9. SZCZEPKOWSKI  Łukasz
  10. TYMIŃSKI Patryk                     zdjęcia
Zmieniony ( 24.10.2006. )