Spotkanie pszczelarzy 17 XII 2006r PDF Drukuj Email
17.12.2006.

Spotkanie z pszczelarzami: To już po raz trzeci w naszym kościele parafialnym, w niedzielę 17 XII podczas mszy św. o godz. 10.00odbyła się przepiękna uroczystość, z udziałem bartników – pszczelarzy i ich rodzin. Głównym pomysłodawcą tych spotkań jest pan Krzysztof Duchna z małżonką. Kilka dni temu miało miejsce wspomnienie głównego Patrona bartników – św. Ambrożego, zwanego miodoustym lub złotoustym. (...)      zobacz zdjęcia

Koła pszczelarskie z całego kraju w tych dniach gromadziły się na ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasnej Górze. Wielu jednak, z przyczyn obiektywnych nie mogło się udać na tę pielgrzymkę i dlatego gromadzimy się w naszym kościele na dziękczynnej modlitwie. Bartnicy dziękowali Bogu za dar nieba, za błogosławione plony tego roku, razem ze swymi rodzinami prosili również o Boże błogosławieństwo w życiu osobistym, rodzinnym a także w pracy z pszczołami. We mszy św. uczestniczyło wielu bartników, nie tylko z Nidzicy, ale również z okolicy. Gościliśmy przedstawicieli zarządu kół pszczelarskich. Zaszczycili nas panowie Krzysztof Alancewicz (członek Wojewódzkiego Zarządu Pszczelarzy w Olsztynie), Jan Misiaczek (Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Szczytnie) oraz Jerzy Denis (Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Nidzicy). Po mszy św. przygotowanej bardzo uroczyście, wielu bartników razem z rodzinami, udało się do sali parafialnej pod kościołem, aby podzielić się opłatkiem oraz na mały poczęstunek.
Zmieniony ( 17.12.2006. )

20 Sierpnia 2017
Bernard, Jan, Sabin,