I Komunia św. - 27.05.2007r. PDF Drukuj Email
29.05.2007.
I Komunia
 W niedzielę 27 maja, o godz. 12.00 dzieci klasy 2 z naszej szkoły, po raz pierwszy w pełny sposób uczestniczyły we Mszy św, dzieci było 44. W sobotę miała miejsce pierwsza spowiedź św. dzieci oraz najbliższych i krewnych. Tak przygotowani, o 11.45 w niedzielę dzieci zgromadziły się na placu, przed głównym wejściem do kościoła. Ks. Proboszcz w asyście służby liturgicznej i kapłanów gości, wyszedł przed kościół i serdecznie pozdrowił dzieci i zgromadzonych. Następnie dzieci na pamiątkę chrztu św. zostały pokropione wodą święconą, a rodzice udzielili swojego błogosławieństwa. Po tym w procesji wszyscy weszli do kościoła.  zobacz zdjęcia
Na początku rodzice prosili Ks. Proboszcza o odprawienie Mszy św. w intencji tych rodzin, które uczestniczyły w tej radości oraz o udzielenie pierwszej Komunii św. dzieciom. Msza św. miała charakter bardzo radosny i podniosły. Na koniec, już po przyjęciu Pana Jezusa w Komunii Św., były piękne podziękowania i po końcowym błogosławieństwie dzieci otrzymały do domu, bochenek specjalnie upieczonego chleba. Był to znak, że uczta eucharystyczna z kościoła ma mieć swoje przedłużenie, podczas radosnego posiłku z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. W niedzielę miało miejsce jeszcze drugie spotkanie o godz. 16.00, na nabożeństwie majowym, po którym robiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Obecnie, od niedzieli przez cały tydzień dzieci przychodzą do kościoła w uroczystych strojach komunijnych, na tzw. biały tydzień. Prosiłem również rodziców dzieci, aby dopilnować udział dzieci we wtorek 5 VI, w odpuście parafialnym oraz w Boże Ciało, podczas mszy św. i procesji z Najświętszym Sakramentem.
Zmieniony ( 31.05.2007. )

24 Października 2017
Antoni, Boleczest,