parafianidzica@wp.pl
13-100 Nidzica
ul. Żwirowa 4
tel/fax  0896252605

nr konta parafialnego:
91 8834 0009 2001 0000 0446 0001

 

 

Start
Festyn rodzinny - charytatywny 24.06.2007r. PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Adam Turek   
09.06.2007.

W minioną niedzielę 24 czerwca o godz. 13 na boisku przy naszym kościele odbył się II Charytatywny Festyn Rodzinny. Głównym organizatorem Festynu jest Parafialny Zespół Caritas działający przy naszej Parafii. Współorganizatorem był Pan Burmistrzowi i Pan Starosta, z podległymi sobie służbami miejskimi i powiatowymi – bardzo dziękujemy.  

W festynie wzięło udział wielu mieszkańców parafii, miasta, a nawet okolicznych miejscowości. Rozpoczęliśmy towarzyskim meczem piłki nożnej, między policją i strażą pożarną o puchar ks Adama i symboliczne medale, a po nim był pokaz ratownictwa w wykonaniu „strażaków” – (zobacz zdjęcia) W czasie imprezy można było wziąć udział w organizowanych konkursach sportowych, takich jak: strzał z odległości do bramki (piłką rugby), przeciąganie liny, przechodzenie pod poprzeczką, tor przeszkód na rowerze i kręcenie hula hop, a dzieci młodsze miały konkurs celności w rzutach do celu- konkurencje sportowe- (zobacz zdjęcia). Wszystkie konkurencje nagradzane były pucharem, nagrodami i dyplomami. Oprócz konkurencji sportowych, można było obejrzeć występy wykonawców, zespołów muzycznych, tanecznych. Na scenie gościliśmy Pawła (przedstawiciela Środowiskowego Domu Samopomocy i „ośrodka na ul. Krzywej”); piękny występ dały dzieci z przedszkola nr 2, dalej dzieci i młodzież ze Szkoły nr. 1; następnie pokazała się grupa młodzieżowa „Shine” – działająca przy NOK po 18.00 wystąpił zespół młodzieżowy Nasz Inny Ląd  „NIL”- pod kierownictwem Pana Jacka Maculewicza (zobacz zdjęcia).  Między występami tych zespołów, swój kunszt i dobre wyszkolenie zaprezentowali tancerze "TAN" pod bacznym okiem trenera, Pana Rafała Ziółkowskiego (zobacz zdjęcia).   Ogromną popularnością cieszyło się stoisko Pań kosmetyczek, pod kierownictwem Pani Magdy i Bogusi, które malowały twarze dzieciom (i nie tylko). Zdolnościami plastycznymi mogli się pochwalić uczestnicy konkursu malowania kredą na ulicy (zobacz zdjęcia). Przed licytacją mogliśmy obejrzeć pokaz walki, w wykonaniu klubu Tekwondo z Nidzicy (zobacz zdjęcia). Podczas festynu sprzedawane były losy loterii fantowej, które brały udział w losowaniu nagród głównych ok godz. 20.00 (zobacz zdjęcia). Jednak jeszcze przed losowa- niem głównych nagród, odbyła się licytacja na rzecz Caritas (zobacz zdjęcia). Przez cały czas dostępne były stoiska prezentujące wyroby Wasztatów Terapii Zajęciowej działających przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, oraz Środowiskowej Świetlicy Samopomocy. Nie zabrakło również czegoś dla ciała. Każdy mógł skosztować smacznej grochówki lub kiełbasy z grilla. Gościem głównym imprezy była Viola Brzezińska z Zespołem. Festyn zakończył pokaz "Teatru Ognia" z Nidzicy (zobacz zdjęcia). Imprezie towarzyszyła radosna atmosfera, którą podtrzymywał proboszcz parafii, ks. kan. Adam Turek.   zobacz dalszą galerię  

W przyszłym roku odbędzie się III festyn połączo- ny z obchodami jubileuszu 15-lecia istnienia parafii, na który już dziś pragniemy wszystkich zaprosić.

Zmieniony ( 30.06.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

20 Stycznia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Dobiegniew, Fabian,
Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.

Gościmy

Statystyka

Użytkownicy: 768
Nowości: 295
Linki: 7
(C) 2006-2019 Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy