Różaniec Rodzica PDF Drukuj Email
13.03.2011.
> >  R Ó Ż A N I E C      R O D Z I C A  < <

Jesteś rodzicem – matką lub ojcem!
w pytaniac
h i odpowiedziach - nie skupiaj się na zewnętrznych szczegółach - patrz na te elementy, które sam możesz rozważyć i poprawić! Najpierw przeczytaj same pytania - spokojnie i z całą otwartością, następnie pytania i odpowiedzi!

pytania
1. Jak chcesz dobrze wychować swoje dzieci / swoje dziecko jeśli nie dasz mu dobrego – najlepszego wzoru do naśladowania?

2. Jak chcesz dać swym dzieciom/ dziecku dobry wzór do naśladowania skoro go nie znasz?
3. Jak chcesz poznać ten wzór skoro nie chcesz o nim słyszeć, słuchać, rozmyślać, rozważać - i nawet jak czasem to uczynisz to wzbraniasz się aby to czynić stale – wciąż , by nawet na chwilę nie uronić nic z drogi tego wzoru?
4. Jak możesz poznać doskonały wzór wychowawczy bez przewodnika, który ci to wszystko co trzeba objaśni, przeprowadzi, w trudnych chwilach podtrzyma i podpowie co właściwie robić?
5. Jak chcesz to wszystko uczynić nie poświęcając na to zadanie niezbędnego minimum czasu?
6. Jak chcesz przekazywać dziecku to czego powinno się nauczyć nie podążając wpierw tą drogą i nie poznając kompletnie całości tej drogi – jaką twoje dziecko ma do przejścia?
7. Jak chcesz to wszystko uczynić nie poświęcając temu zadaniu swojej uwagi i swojego wysiłku - zwłaszcza duchowego!?
8. Jak chcesz znaleźć właściwą drogę odrzucając wskazania tych, których uznajesz za autorytet?
9. Jak chcesz mówić o wzorze nie przechodząc tej samej drogi i to kilkakrotnie aby własnym przykładem pokazać to o czym myślisz i o czym mówisz?
10. Czy chcesz ( i w imię czego?) odrzucić pomoc, którą - o ile wierzysz – masz cały czas w obfitości?
11. Czy sądzisz że sam/sama bez pomocy i doświadczenia (wsparcia) innych ludzi poradzisz sobie z tak wielkim zadaniem? (w obliczu tylu znanych i nieznanych zagrożeń)
12. Czy sądzisz że bez stałego wspierania i umacniania własnych sił (duchowych) udźwigniesz to zadanie?
Zmieniony ( 18.04.2011. )

27 Czerwca 2017
Maria Magdalena,